Yardım

Değerli Müşterimiz,

Öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi ve güveniniz için teşekkür ederiz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en sık sorulabilecek sorulardan oluşan yardım dökümanlarımız aşağıdadır. Bu cevapların haricinde herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyarsanız tereddüt etmeden bize telefon yada mail ile ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

MedyaLiva Bilgisayar Reklam Yazılım ve Promosyon Hizmetleri

Üyelik avantajları nelerdir?

Üyeliğin en büyük avantajı, her alışveriş yapmak istediğinizde, bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmamanızdır. Üyelerin bilgileri 3. şahıslara kesinlikle verilmez ve üye istemediği sürece reklam ve duyuru gönderilmez.

Üye olduğunuz taktirde elde edeceğiniz diğer avantajlar :

● Sipariş Takibi : Üyelik sonrası verdiğiniz tüm siparişlerinizin (size ulaşmış olan siparişler dahil) adımlarını online olarak takip edebilirsiniz.

● İlgelendiğiniz ürünleri "Favori ürünler" listesine ekleyebilir, daha sonra bu ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

● Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza ve ailenize beğendiğiniz ürünleri tek tıklamayla tavsiye edebilirsiniz. Ürün tavsiyesi için belirttiğiniz mail adresleri kesinlikle reklam veya duyuru amaçlı kullanılmak üzere sitemiz tarafından saklanmaz.

● Üyelik bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi istediğiniz zaman ve sıklıkta güncelleyebilirsiniz.

Üyelik için bir ücret alıyor musunuz?

Hayır, üyelik için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Üyelik işlemlerinde sorulan soruların amacı nedir?

Üyelerimize sormuş olduğumuz sorular sizlerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve daha iyi hizmet vermek için bize bir anahtar oluşturmaktadır. Üye olurken kredi kartı bilgileri girilmek zorunda değildir. Bir sonraki alışverişinizin daha hızlı ve kolay olması için iletişim bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Verdiğim bilgiler reklam ve duyuru amaçlı kullanılacak mı?

Hayır, verdiğiniz bilgiler reklam ve duyuru amaçlı olarak kullanılmaz ve 3. şahıslar ile kesinlikle paylaşılmaz. Üye olurken veya ziyaretçi olarak alışveriş sırasında "E-Bülten'e de kayıt olmak istiyorum" kutucuğunu onaylamışsanız, sadece bu durumda elektronik bültenlerimiz mail adresinize gönderilecektir. Bunların haricinde siparişleriniz ile ilgili bilgi ve onay maili ihtiyaç halinde tarafınıza gönderilecektir.

Alışveriş Prosedürü

Elektronik alışveriş yapma adımları :

1. Sitemizden üye olarak alışveriş yapabilirsiniz.

2. Almak istediğiniz ürünü miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerini detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

4. Sepetinizdeki ürünleri satın alırken karşınıza ödeme seçenekleri çıkmaktadır. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. Kredi kartı ile ödemelerde 3D Secure ile işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir. Sipariş numaranızı, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydediniz.

7. Üyeler, siparişlerinin durumunu istediği zaman siteye giriş yaparak kontrol edebilirler.

8. Üye olup olmadığınıza bakılmaksızın, alışverişiniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızda,  müşteri hizmetlerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

İade Bilgileri

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünleri iade etmeden önce sipariş takibi kısmında görüntülenen "siparişimi iptal et" butonuna tıklayarak iptal talebinizi iletiniz.

Talebiniz firmamız tarafından incelenerek işleme alınacaktır. Bu aşamada Müşteri hizmetleri yetkililerimiz sizinle iletişim kurabilirler.

İade edilecek ürün/ürünler yanında ürün faturası mutlaka olmalıdır. Kargo ile iadelerde iade gerekçesini belirten yazı göndermeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Şirket adına fatura kestirilmiş ise, bu ürün/ürünlerin iadesinde mutlaka şirketimiz adına iade faturası düzenlenmelidir. Bu şirketimizin bir talebi değil, kanuni bir zorunluluktur.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde, müşterinin kargo ile iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Havale iadeleri ve kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır, bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Sipariş İptali

Kargolanmış siparişler iptal edilemez.

Kargolanmış sipariş için iade işlemi yapmanız gerekmektedir.

Kargolanmamış siparişinizi iptal etmek için; "Hesabım" sayfasındaki "Siparişlerim" bağlantısından tüm siparişlerinizi listeleyip, iptal etmek istediğiniz sipariş satırındaki "Siparişi İptal Et" bağlantısına tıklayınız.

Kargolanmamış siparişlerinizi iptal etmek için müşteri hizmetlerimiz size yardımcı olacaktır.

Teslimat Takibi

Sipariş formunda teslimat için verdiğimiz zaman, teslimatı gerçekleştirebileceğimiz zamana göre %100 oranında toleranslıdır.

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.

Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyid edilmektedir.

Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz sözkonusudur.

Kargo gönderi alanımız çalışmış bulunduğumuz kargo şirketinin gönderi alanı ile sınırlıdır.

Ödeme Takibi

Herhangi bir sorun nedeni ile ödeme işlemi gerçekleştirilemiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.

Yabancı para cinsinden belirtilen fiyatlarımız banka POS sistemine TL olarak aktarılmaktadır ve bu işlem için kullanılan kur periyodik olarak güncellenmektedir ve kur dalgalanmalarından doğan farklılığın kredi kartı sahibinin lehine olması için TCMB bankası kurunun altında kalacak biçimde kur güncellenmektedir.

Sipariş takibi

Online olarak sitemizden verilen siparişler, sipariş formunda belirtilen zaman toleransı içinde periyodik olarak hergün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17:00'den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir.

Sipariş transferi paralel olarak kullanılan alternatif yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Sipariş formumuz aracılığı ile tarafımıza iletmiş olduğunuz sipariş bilgileri, kredi kartı bilgileriniz hariç olmak üzere veritabanımıza kaydedilmektedir ve ek olarak hem işyerimize hem hizmet sunucumuza e-posta yolu ile aktarılmaktadır.

Veritabanı veya e-posta sistemlerinde meydana gelebilecek olası herhangi bir soruna karşı veritabanımız ve e-posta kutularımız hem tarafımızca hem hizmet sunucumuz tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Sipariş sistemimiz herhangi bir sorun nedeniyle siparişinizi tarafımıza iletilemiyorsa ziyaretçi sipariş sırasında durumdan haberdar edilmektedir.

Güvenlik

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi haberleşme güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka haberleşme güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi veri güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.